Tüm Mevduat Bankaları Resmi İletişim ve İnternet Bankacılığı Linkleri

18.03.2023 | 0 yorum

 

Ulusal ve uluslararası ticareti geliştirme bankaların ekonomik sistem içindeki en önemli işlevlerindendir. Finansal aracılık yapma, likidite sağlama, kredi talep edenleri değerlendirme ve izleme, gelir ve servet dağılımını etkileme, para politikalarının etkinliğini arttırma özelliklerine sahiptir. Mobil bankacılık uygulaması ise, bankacılık sektörüne dijitalleşme sürecinde hem zaman tasarrufu kazandırma hem de müşteri deneyimi elde etme konusunda gelişme imkânı sağlamıştır. Türkiyedeki Tüm Mevduat Bankaları Resmi İletişim ve İnternet Bankacılığı Linklerini sizler için bir araya getirdik.

Tüm Mevduat Bankaları Resmi İletişim ve İnternet Bankacılığı Linkleri

1. AKBANK

Akbank, 30 Ocak 1948 tarihinde özel sermayeli bir ticaret bankası statüsünde Adana’da kurulmuştur. Kuruluş amacı bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamaktır. Akbank, 1990 yılında halka açılmıştır. Akbank’ın temel faaliyetleri kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, ödeme sistemleri, Hazine işlemleri ve özel bankacılık ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içeren bankacılık uygulamalarını kapsamaktadır. Yurt içinde 770 şubesi ve 12 binin üzerinde çalışanıyla güçlü ve yaygın bir dağıtım ağına sahiptir. Akbank İnternet, Akbank Mobil, Çağrı Merkezi, yaklaşık 5.000 ATM, 600 binden fazla POS terminali ve diğer yüksek teknoloji kanalları aracılığıyla sunmaktadır.

Web Sitesi: Akbank

Instagram: Akbank

Facebook: Akbank

Twitter: Akbank

App Store İndirme Linki: Akbank

Google Play Store Linki: Akbank

2. T.C. ZİRAAT BANKASI

1863 yılında mütevazi bir yardımlaşma sandığı olarak kurulup zaman içinde büyük atılımlarla gelişen Ziraat Bankası bugün ülkenin en değerli aktifleri arasında yer almaktadır. Zaman içerisinde herkesin ve her kesimin bankası olabilmek amacıyla hizmetlerini yaygınlaştıran Ziraat Bankası, ATM’leri, İnternet Şubesi, Çağrı Merkezi, Telefon ve Mobil Bankacılığı ile ülkeye değer katma amacı doğrultusunda faaliyetlerini geliştirmeye devam etmektedir. Ziraat Bankası, 1733 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: T.C. Ziraat Bankası

Instagram: T.C. Ziraat Bankası

Facebook: T.C. Ziraat Bankası

Twitter: T.C. Ziraat Bankası

App Store İndirme Linki: T.C. Ziraat Bankası

Google Play Store Linki: T.C. Ziraat Bankası

3. DenizBank

DenizBank, 1938 yılında o zamanlar gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak amacıyla kurulmuş bir devlet bankasıydı. 1992 yılında hükûmet devlete ait belli başlı bankaları konsolide etmeye karar vermesiyle birlikte tüzel kişiliği sona ermiş, Emlak Bankası’yla birleşmiştir. 1997 yılında ise DenizBank adına bankacılık lisansı yeniden tanımlanarak üç şube binasıyla satışa çıkartılmıştır. Zorlu Holding, 70 Milyon Dolar karşılığında satın almıştır. “DenizBank Finansal Hizmetler Grubu” olarak kendine katma değer sağlamıştır ve büyümesini desteklemiştir. 13 grup şirketle birlikte bugün DenizBank 10,000’den fazla personel çalıştırmaktadır. Denizbank, toplam 699 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: DenizBank

Instagram: DenizBank

Facebook: DenizBank

Twitter: DenizBank

App Store İndirme Linki: DenizBank

Google Play Store Linki: DenizBank

4. TÜRKİYE HALK BANKASI

Türkiye Halk Bankası; kalıcı bir ekonomik kalkınma, sosyal denge ve toplumsal barışın korunması için uygun koşullarla esnaf-sanatkâr ve küçük meslek sahibine kaynak aktarmak ve sermaye birikimini başlatmak amacıyla 1933 tarihli ve 2284 sayılı “Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu” kapsamında kurulur, 23 Mayıs 1938 yılında faaliyete geçer. Türkiye Halk Bankası’nın kurulmasının temelinde Büyük Önder Atatürk’ün “Küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına muhtaç oldukları kredileri kolayca ucuza verecek bir teşekkül vücuda getirmek ve kredinin normal şartlar altında ucuzlatılmasına çalışmak da çok lazımdır.” ile “Siz sanatkârların ufak dükkânları yerine muhteşem fabrikalar yapıldığını gördüğüm gün, mutluluğum en yüksek derecesini bulacaktır.” fikirleri önemli bir yer tutar ve kılavuz olur. Halkbank, toplam 1042 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: Halkbank

Instagram: Halkbank

Facebook: Halkbank

Twitter: Halkbank

App Store İndirme Linki: HalkBank

Google Play Store Linki: HalkBank

5. TÜRKİYE İŞ BANKASI

Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası, Atatürk’ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde kuruldu. İş Bankası ilk Genel Müdürü Celal Bayar’ın liderliğinde iki şube ve 37 personel ile hizmete başladı. Nominal sermayesi 1 milyon TL’ydi. Bu sermayenin fiilen ödenen 250 bin TL’lik bölümü ise bizzat Atatürk tarafından karşılanmıştır. Şube sayısına göre  İş Bankası, toplam 1110 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: Türkiye İş Bankası

Instagram: Türkiye İş Bankası

Facebook: Türkiye İş Bankası

Twitter: Türkiye İş Bankası

App Store İndirme Linki: Türkiye İş Bankası

Google Play Store Linki: Türkiye İş Bankası

6. YapıKredi Bankası

1944 yılında Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çaplı özel bankası olarak kurulan Yapı Kredi, bankacılık sektöründe daima öncü bir rol oynamıştır. 2006 yılında, Yapı Kredi ve Koçbank’ın aynı alanda faaliyet gösteren iştirakleri de dâhil olmak üzere birleşmesi gerçekleşmiştir. 2007 yılında, iş kolu bazlı hizmet modeli tamamlanmış, şube ağı genişletme çalışmaları başlamıştır. 2013 yılından başlayarak, kredi ve mevduat alanlarında dengeli büyüme ile etkin likidite yönetimine devam edilmiştir. 2015 ve 2017 yılları arasında banka bilişim teknolojileri ve dijitalleşme alanında önemli yatırımlara imza atarak, gelecek yıllar için altyapısını güçlendirmiştir. Yapı Kredi, toplam 801 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: YapıKredi Bankası

Instagram: YapıKredi Bankası

Facebook: YapıKredi Bankası

Twitter: YapıKredi Bankası

App Store İndirme Linki: Yapı Kredi

Google Play Store Linki: Yapı Kredi

7. TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

Türkiye’nin en köklü finans kurumlarından Türk Ekonomi Bankası (TEB), bankacılık faaliyetlerine 1927 yılında başlamıştır. Kurulduğu yıldan bu yana genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmet çeşitliliği ile yatırım, leasing, faktoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki aracılık faaliyetlerini sürdürmektedir. TEB, KOBİ’lerden kadın patronlara, finansal okuryazarlıktan girişimciliğe, inovasyondan spora kadar geniş bir alanda sorumluluk bilinciyle projelerini hayata geçirerek hem TEB markası hem de Türkiye’ye değer katmayı sürdürmektedir. TEB, toplam 444 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: Teb

Instagram: Teb

Facebook: Teb

Twitter: Teb

App Store İndirme Linki: Teb

Google Play Store Linki: Teb

8. Garanti BBVA

1946 yılında Ankara’da kurulan Garanti Bankası, 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla 423 milyar Türk Lirası’nı aşan konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankası konumunda. Garanti 2010 yılından bu yana ana hissedarı BBVA ile yaratılan sinerjiyle Türkiye ekonomisine değer katıyor. Banka, Haziran 2019 tarihinden itibaren faaliyetlerini Garanti BBVA markasıyla sürdürüyor. Garanti BBVA, 828 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: Garanti BBVA

Instagram: GarantiBBVA

Facebook: Garanti BBVA

Twitter: Garanti BBVA

App Store İndirme Linki: Garanti BBVA

Google Play Store Linki: Garanti BBVA

9. AlternatifBank

Alternatif Bank, Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında, Katar’ın ilk özel bankası, bölgenin öncü ve saygın finans kurumlarından biri olan The Commercial Bank (P.S.Q.C), yüzde 75 ile Alternatif Bank’ın hâkim hissedarı oldu. Alternatif Bank, güçlü muhabir banka ilişkileri ve The Commercial Bank’ın desteğiyle ulusal ve uluslararası piyasalarda itibar ve kredibilitesini pekiştirerek faaliyetlerine devam ediyor. Alternatif Bank, İstanbul’daki Genel Müdürlüğü, 33 şubesi, 1000’e yakın çalışanı ve kusursuz hizmet anlayışıyla her sektörden, üreten, istihdam yaratan, ekonomiye katkı sağlayan kurumlara hizmet vermektedir. Hizmetlerini, geleneksel dağıtım kanalları olan şubelere ek olarak, Alternatif Bank İnternet Bankacılığı, mobil uygulaması, Alternatif Bank Müşteri İletişim Merkezi ve 6500’den fazla noktada bulunan anlaşmalı ATM ağı aracılığıyla sunmaktadır.

Web Sitesi: AlternatifBank

Instagram: AlternatifBank

Facebook: AlternatifBank

Twitter: AlternatifBank

App Store İndirme Linki: Alternatif Bank

Google Play Store Linki: Alternatif Bank

10. Fibabanka

Türkiye finans sektörüne Fiba Grubu bünyesinde 27 Aralık 2010 tarihinde katılan Fibabanka “Anlarız hızla, çözeriz hızla” yaklaşımı ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla hizmet vermektedir. Fibabanka, toplam 44 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: Fibabanka

Instagram: Fibabanka

Facebook: Fibabanka

Twitter: Fibabanka

App Store İndirme Linki: Fibabanka

Google Play Store Linki: Fibabanka

11. HSBC

Ülkemizde 1990 yılından bu yana faaliyet gösteren HSBC Türkiye; Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi alanlarında hizmet sunmaktadır. HSBC Türkiye, şubeleri, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve dijital bankacılık kanallarıyla müşterilerine finansal çözümler sunmaktadır. Merkezi Londra’da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC Grubu; bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 65 ülke, bölgede yaklaşık 3 bin 800 ofisiyle ve toplam 67 şubesi ile hizmet vermektedir.

Web Sitesi: HSBC

Instagram: HSBC

Facebook: HSBC

Twitter: HSBC

App Store İndirme Linki: HSBC

Google Play Store Linki: HSBC

12. ICBC

ICBC, Türkiye’de faaliyet gösteren bir banka. Tekstilbank’a ait hisselerin Çin bankası ICBC tarafından 2014 yılında alınmasıyla faaliyete geçmiştir. Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık, KOBİ Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık alanlarında faaliyet gösteren ICBC Turkey, müşteri odaklı bir yaklaşımla, kaliteden ödün vermeksizin çok yönlü finansal hizmetler sunmaktadır. Faaliyetlerini İstanbul’daki Genel Müdürlüğü, yurt çapındaki 39 Şubesi, 43 ATM’si, Mobil Şubesi, İnternet Şubesi ile sürdürmektedir.

Web Sitesi: ICBC

Instagram: ICBC

Facebook: ICBC

Twitter: ICBC

App Store İndirme Linki: ICBC

Google Play Store Linki: ICBC

13. ING BANK

ING Bank, Türkiye pazarına 2007 Aralık ayında Oyak Grubu’ndan Oyak Bank’ın %100 hissesini satın alarak girmiştir. 7 Temmuz 2008’den itibaren, ING Bank olarak Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimize dünya standardında finansal hizmet sunmaya başlamıştır. ING Bank, toplam 148 şube ile faaliyet göstermektedir

Web Sitesi: ING Bank

Instagram: ING BANK

Facebook: ING BANK

Twitter: ING BANK

App Store İndirme Linki: ING BANK

Google Play Store Linki: ING BANK

14. Odeabank

Odeabank, 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş bir anonim şirkettir. 20 Haziran 2012’de faaliyet izni almak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunulmuş, 2 Ekim 2012 tarihli ka​rar ile Banka’ya faaliyet izni verilmiştir. Merkezi Lübnan’da bulunan ve 7 farklı ülkede, kurumsal, ticari, bireysel, yatırım ve özel bankacılık da dahil olmak üzere bankacılığın tüm alanlarında faaliyet gösteren bölgesel bir bankacılık grubudur. Odeabank, toplam 48 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: odeabank

Instagram: odeabank

Facebook: odeabank

Twitter: odeabank

App Store İndirme Linki: odeabank

Google Play Store Linki: odeabank

15. QNB Finansbank

Finansbank A.Ş. 26 Ekim 1987 tarihinde Hüsnü Özyeğin liderliğinde isimleri 25 Eylül 1987 tarihli, 1857 sayılı Türkiye Ticaret Sicili gazetesi’nde yayımlanan 100 ortakla Bankalar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca kurulmuştur. QNB Finansbank, toplam 435 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: QNB Finansbank

Instagram: QNB Finansbank

Facebook:QNB Finansbank

Twitter: QNB Finansbank

App Store İndirme Linki: Qnb Finansbank

Google Play Store Linki: Qnb Finansbank

16. Şekerbank

Şekerbank, Anadolu’da yüz binlerce pancar kooperatifi üyesi çiftçinin birikimleriyle yerel kalkınmayı, sürdürülebilir üretimi ve tarımsal sanayiyi desteklemek amacıyla 12 Ekim 1953’te “Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş.” adıyla Eskişehir’de kurulmuştur. Banka, 1956 yılında Ankara’ya taşındığında Şekerbank adını almıştır. 1997 yılında hisselerinin bir bölümü halka arz edilen Şekerbank’ın, genel müdürlüğü 2004 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Şekerbank, toplam 238 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: Şekerbank

Instagram: Şekerbank

Facebook: Şekerbank

Twitter: Şekerbank

App Store İndirme Linki: ŞekerBank

Google Play Store Linki: ŞekerBank

17. VakıfBank

1954 yılında, vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınmanın ihtiyaçları doğrultusunda en iyi biçimde değerlendirmek amacıyla kurulmuştur. Kurumsal, ticari, KOBİ ve tarım bankacılığının yanı sıra bireysel ve özel bankacılık alanlarında da çağdaş bankacılık ürün ve hizmetleri sunan VakıfBank, özellikle bir alanda değil, tüm finansal alanlarda uzmanlaşmış, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biridir. VakıfBank, toplam 945 şube ile faaliyet göstermektedir.

Web Sitesi: VakıfBank

Instagram: VakıfBank

Facebook: VakıfBank

Twitter: VakıfBank

App Store İndirme Linki: VakıfBank

Google Play Store Linki: VakıfBank

 

Bankacılık sektörü, finansal sektör içinde önemli bir alt sektör olarak yer almaktadır. Dijitalleşme ile kolaylık bakımından atm’ ler yerini internet bankacılığına bırakmış durumdadır. Tüm Mevduat Bankaları Resmi İletişim ve İnternet Bankacılığı Linkleri’ ni sizler için bir araya getirdik.

Yazar: Link Bilio

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

YORUMLAR

0 Comments

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir