Türkiye’nin En Popüler 10 Giyim Markası

13.03.2023 | 0 yorum

Dünyanın en iyileri olma unvanına sahip olmak beraberinde pek çok sorumluluğu getirir. Bu listede bulunan markaların pek çoğu yakın geçmişte yalnızca belirli bir kesime hitap etmekte ve sektörün sonuçlarını göz ardı etmektedir. Günümüzde ise başarılı olmanın anahtarı çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikten geçmektedir ancak en önemli başarı faktörü ise markalaşmadır. Dünya çapında markalaşma sürecinde başarı yakalamış ve Türkiye’de çok tercih edilen 10 giyim markasını sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin En Popüler 10 Giyim Markası

1- Mavi

1991 yılında İstanbul’da kurulan ve 2017’de halka açılan Mavi, Türkiye, ABD, Kanada, Almanya, Rusya ve Avustralya’nın aralarında bulunduğu 34 ülkede, 456’sı Mavi shop olmak üzere ~4.500 noktada perakende, toptan ve online kanallar aracılığıyla müşterileriyle buluşuyor.

Instagram: @mavi

Twitter: @mavi

Facebook: Mavi

Web sitesi: mavi.com

 

 

2- ZARA

Zara İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markasıdır. 1975 yılında kurulmuştur. Dünyanın en büyük 3 hazır giyim şirketinden biridir. 2017 yılı itibarıyla dünya genelinde 93 ülkede 2.200’ün üzerinde mağazası vardır.

Instagram: @zara

Twitter: @ZARA

Facebook: Zara

Web sitesi: zara.com/tr

 

 

3- Defacto

Türkiye‘nin en büyük giyim mağazalarından biri olan Defacto, 2003 yılında Zeki Cemal Özen tarafından kurulan bir Türk markasıdır. İlk mağazasını 2005‘de İstanbul‘da açmıştır.

Instagram: @defacto

Twitter: @defacto

Facebook: DeFacto

Web sitesi: defacto.com.tr

 

 

4- BEYMEN

Beymen, Türkiye‘nin hazır giyim markalarından biri olarak, 1971 yılında Osman Boyner tarafından kurulmuştur. Beymen Multibrand Stores, Beymen Club, Beymen Blender ve Beymen Shu adlarında alt markaları bulunan Beymen‘in, Türkiye genelinde 2020 yılı itibarıyla 42 adet mağazası mevcuttur.

Instagram: @beymen

Twitter: @beymen

Facebook: Beymen

Web sitesi: beymen.com

 

 

6- Penti

Penti, Türkiye merkezli, kadın çorabı ve iç giyimi üzerine yoğunlaşmış şirket ve mağazalar zinciridir. Kökeni 1950‘lere dayanan şirket 1970‘lerde Öğretmen Çorap adıyla markalaşmıştır. Türkiye‘de 60 ilde 300’den fazla, yurt dışında ise 29 farklı ülkede, 106 mağazası var.

Instagram: @penti

Twitter: @PentiTr

Facebook: Penti

Web sitesi: penti.com

 

 

7- PULL&BEAR

Pull&Bear İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markasıdır. 1986 yılında New Wear, S.A. ismiyle kurulmuştur. Mağazalarının yanı sıra Eylül 2011 itibarıyla internet üzerinden satış yapmaya başlamıştır. Pull&Bear 76 pazarda 970’den fazla mağaza ve online mağaza ile varlık göstermektedir.

Instagram: @pullandbear

Twitter: @pullandbear

Facebook: pullandbear

Web sitesi: pullandbear.com

 

 

8- COLIN’S

Colin’s 1983 yılında Türkiye‘de kurulmuştur. Türkiye’nin dünyada tanınan markalarından birisidir. Colin’s, Dünya’nın 26 ülkesindeki 600’ü aşkın mağazaya sahiptir.

Instagram: @colins

Twitter: @colins

Facebook: Colin’s

Web sitesi: colins.com.tr

 

 

9- KOTON

Koton, 1988 yılında İstanbul‘da Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz çifti tarafından kuruldu. Asıl meslekleri subay ve öğretmen olan Yılmaz çifti ihraç fazlası ürünleri satmak amacıyla ufak bir dükkân ile ticarete atıldı. Koton, yaklaşık 8.500’den fazla çalışanı ve 275’i Türkiye‘de 159’u yurt dışında olmak üzere toplam 434 mağaza ile 28 ülkede bulunuyor.

Instagram: @koton

Twitter: @koton

Facebook: Koton

Web sitesi: koton.com

 

 

10- Bershka

Bershka İspanya merkezli hazır giyim ve aksesuar markası. Inditex bünyesinde 1998 yılı Nisan ayında hedef kitlesi gençler olarak hayata geçti. Genç insanlar için düşük fiyatlı kıyafetler satıyor.  24’ü Türkiye‘de olmak üzere 1000’lerce mağazası bulunuyor.

Instagram: @bershka

Twitter: @bershka

Facebook: Bershka

Web sitesi: Bershka.com

 

 

Bu markalar arasında benim favorim PULL&BEAR. Umarım liste hoşunuza gitmiştir. Şimdiden keyifli zamanlarınız olsun. 🙂

Yazar: Link Bilio

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

YORUMLAR

0 Comments

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir